KONST / Litografier / Färglitografi 12422153

nr 1242 2153

Nils Kölare

(1930-2007), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 14/75, bladets mått: 49x65

Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 18 mars 2019
kl 20:45:33

17/3 16:33:29 1      700 kr
18/3 18:43:14 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Nils Kölare

Läs mer om Nils Kölare